Ale kommuns logga
| Translate
Use Google to translate the web. We take no responsibility for the accuracy of the translation.

Besökarelänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster

Lyssna på sidan Lyssna

Näringslivsrådet

Här hittar du kontaktuppgifter till samtliga representanter i Ales näringslivsråd.

  1. Helena Björklund, ordförande 
    Ale Veterinären
    E-post: helena@aleveterinaren.se
    Telefon: 0706-59 78 78
  2. Camilla Sporre
    Surte Åkeri AB
    E-post: camilla.sporre@surteakeri.se
    Telefon: 0708-75 82 10
  3. Per-Anders Klöversjö
    Alekuriren
    E-post: perra@alekuriren.se
    Telefon: 0704-92 35 07
  4. Mikael Bill
    Beijer Byggmaterial
    E-post: mikael.bill@alvangen.beijerbygg.se
    Telefon: 0752- 41 70 59
  5. Alf Grankvist
    Eurocable AB
    E-post: alf@eurocable.se
    Telefon: 031-98 22 03
  6. Dan Nilsson
    Niltank
    E-post: danne.nilsson@niltank.se
    Telefon: 0707-35 60 26 
  7. Malin Luukinen
    Lärlingsgymnasiet
    E-post: malin.luukinen@larlingsgymnasiet.se
    Telefon: 0768-71 20 27
  8. Mathias Mattsson
    Plåtslagarna i Ale AB
    E-post: mathias@piaab.se
    Telefon: 0705- 74 18 00
  9. Lisa Esberg
    Nova Ranking AB
    E-post: lisa@novaranking.se
    Telefon: 0708-43 35 56
  10. Pernilla Fagerholm
    Fagers ljuva hem
    E-post: pernillafagerholm@hotmail.com
    Telefon: 0735-45 66 53
  11. Tobias Håkansson
    Coop Extra
    E-post:tobias.hakansson@coopvast.se
    Telefon: 0702-404749
  12. Bengt Borgström
    Kilanda Säteri
    E-post: bengt.borgstrom@live.se
    Telefon: 0739-77 38 41

Kontakt

Näringslivschef

tf Marie Bergvall
E-post: marie.bergvall@ale.se
Telefon: Kontaktcenter 0303-33 00 00

Näringslivskoordinator

tf Kristina Engstrand
E-post: kristina.engstrand@ale.se
Telefon: Kontaktcenter 0303-33 00 00

Kontaktcenter

Vi svarar gärna på dina frågor!

 

Kontaktcenter

Telefon: 0303-33 00 00
E-post: kommun@ale.se

 

Besöksadress

Kommunhus Nödinge
Ale torg 7, Nödinge

 

Postadress

Ale kommun
449 80 Alafors

Öppettider

Måndag-fredag
kl. 8.00-16.30

Hitta hitlänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster

Sidan kontrollerades av:

den 2017-10-26 

 

Kontakta oss


Kontaktcenter
Telefonnummer: 0303-33 00 00
E-post: kommun@ale.se
Besök: Kommunhus Nödinge, Ale torg
Öppettider: Måndag-fredag kl. 8.00-16.30
Hitta hitlänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster

Kommunkarta

Karta

Klicka på kartan för att komma till en större karta.