Ale kommuns logga
Lyssna på sidan Lyssna

Kulturskolans lärare

Kontaktuppgifter till kulturskolans lärare:

Andreas Karlsson - gitarr
Telefon: 0737-73 14 99
E-post: andreas.karlsson1@ale.se

Anthony Åslund - bild, film
Telefon: 0737-73 14 98
E-post: anthony.aslund@ale.se

Cecilia Luther - fiol, stråkorkester
Telefon: 0737-73 14 92
E-post: cecilia.luther@ale.se

Cornelia Köppen - fiol, stråkorkester
Telefon: 0737-73 14 95
E-post: cornelia.koppen@ale.se

Divina Sarkany - musikal, dans
Telefon: 0768-99 31 89
E-post: divina.sarkany@ale.se

Elisabeth Persson - sång, piano
Telefon: 0737-73 14 89
E-post: elisabeth.persson1@ale.se

Ida Maria Sjökvist - piano
Telefon: 0738-56 81 09
E-post: ida.sjokvist@ale.se

Klas Hjortstam - piano
Telefon: 0766-12 03 27
E-post: klas.hjortstam@ale.se

Martin Ekstrand - piano, gitarr (ledig)
Telefon: 0737-73 14 96
E-post: martin.ekstrand@ale.se

Martin Fernandez - trummor, slagverksensemble, rock & pop
Telefon: 0737-73 14 91
E-post: martin.fernandez-ekestig@ale.se

Mats Lindberg - cello, orkester (tjänstledig)
Telefon: 0725-37 31 36
E-post: mats.lindberg@ale.se

Sofia Spånberg - teater
Telefon: 0701-41 01 81
E-post: sofia.spanberg@ale.se


Kontakt

Postadress
Ale kommun
Kulturskolan
449 80 Alafors

Besöksadress 
Kultur- och Fritidskontoret
Carlmarks väg 4, Älvängen

Kontaktcenter

Vi svarar gärna på dina frågor!

 

Kontaktcenter

Telefon: 0303-70 30 00
E-post: kommun@ale.se

 

Besöksadress

Kommunhus Nödinge
Ale torg 7, Nödinge

 

Postadress

Ale kommun
449 80 Alafors

Öppettider

Måndag-fredag
kl. 8.00-16.30

Hitta hitlänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster

Sidan kontrollerades av:

den 2019-05-17 

 

Kontakta oss


Kontaktcenter
Telefonnummer: 0303-70 30 00
E-post: kommun@ale.se
Besök: Kommunhus Nödinge, Ale torg
Öppettider: Måndag-fredag kl. 8.00-16.30
Hitta hitlänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster

Kommunkarta

Karta

Klicka på kartan för att komma till en större karta.